Ájurvédská masáž - Abhjanga

abhyjanga-001.jpg, 3 kB

Abhjanga je hluboce relaxační, regenerační ájurvédská masáž (hlava, obličej, celé tělo). Masáž považuje Ájurvéda za jeden z klíčových faktorů dlouhověkosti, protože kontroluje hlavní dóšu v těle - Vátu. Váta převažuje ve vyšším věku a postupně vysušuje organismus. Masáž brání předčasnému stárnutí. Masáž ovlivňuje produkci bílých krvinek a protilátek (které zodpovídají za imunitní systém). Příznivě působí na psychiku (což se projevuje zvýšeným sebevědomím a pocitem vnitřní síly, odstraňuje nervozitu, podrážděnost a odbourává stres, zlepšuje kvalitu spánku). Zvyšuje funkčnost svalové soustavy, zjemňuje pleť a celkově příznivě působí na kvalitu pokožky.

Technika masáže

Masážní pohyb se provádí ze středu ke kraji, od srdce ke krajům těla, od svalů ke šlachám kloubu, shora dolů (u lymfy i zdola nahoru). Během masáže dochází k působení na marma body (důležité uzlové body v nichž se střetávají svaly, cévy, vazy, kosti a klouby, i když tyto struktury nemusí být u každé marmy přítomné, tím se marmy vysvětlují jako důležitá spojovací místa či křižovatky fyzického těla).

Ayurveda vychází z myšlenky že tělesné situace jsou vždy ovlivněny a dokonce způsobeny psychickými procesy. Kořen problému tkví v tom, že na duchovní úrovni je rozkol mezi vědomím a podvědomím. Negativní myšlenky jsou uschovány a už neuvolňovány. Tělo člověka disponuje enormní silou pro samoléčení. Uvědomělým pozorováním se postupně rozvíjí cit pro to, co člověku dělá dobře a co zle. Cílem ájurvédy je, aby se každý člověk naučil znát svou konstituci, svůj tělesný a vnitřní stav, a tak dokázal odhadnout své síly a slabosti. Čím více docílí člověk souladu sám se sebou na rovině duševní i tělesné, tím lépe mohou pracovat jeho samoléčivé síly. V ájurvédě platí: „Člověk může žít zdráv a šťasten sto let, spolu se silou svého ducha a všech svých smyslů a napájen ze své prastaré životní síly.“

Nechte se hýčkat i Vy

info@salon-nefertiti.cz
774 421 605
(volat po-pá, 10-18hod)

nebo 775 587 575
Pokud nezvedáme telefon, pracujeme,
zkuste to prosím později, nebo nám
napište mail.

Halasovo náměstí 1
Poliklinika Lesná
Brno
NP, dveře 226